Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Dziecka z LGW

W dniu 2 czerwca b. r. podczas  XXIII Festynu z Okazji Dnia Dziecka w Barnimiu, Nadleśnictwo Drawno promowało projekt Leśnych Gospodarstw Węglowych. Ustawiony został namiot, w którym zainteresowani mogli uzyskać wiele informacji na temat inicjatyw jakie podejmują leśnicy mających łagodzić negatywne skutki zmian klimatycznych.

Dzień Dziecka w Barnimiu rokrocznie gromadzi rzesze odwiedzających. Tak też było i w tym roku. Nasze stoisko odwiedziło ok. 500 osób. Poprzez zabawę mogliśmy zaprezentować obraz polskich lasów. Wyjaśnialiśmy realizowane przez nas działania, które przyczyniają się do zwiększenia puli pochłanianego dwutlenku węgla przez lasy. Prezentowaliśmy drewno jako doskonały surowiec, oraz jako rezerwuar CO2. Odwiedzający nas goście brali udział w wielu konkursach i zabawach związanych z gospodarką leśną.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się  materiały promocyjne i reklamowe, które zainteresowani mogli bezpłatnie otrzymać na naszym stoisku. Były to m. in. ulotki wyjaśniające wdrażane działania, drewniane kostki obrazujące założenia projektu, oraz wiele gadżetów reklamowych przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych.

Cieszymy się, że zrealizowane wydarzenie spotkało się z tak wielkim zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że podejmowane przez nas działania będą spotykać się z coraz większą aprobatą i zaangażowaniem społeczeństwa.

/Tekst: Ilona Herba/

/Zdjęcia: Ilona Herba, Julia Herba/