Lista aktualności Lista aktualności

Leśne przedszkole

W dniu 3 czerwca br. Nadleśnictwo Drawno odwiedzili specjalni goście. Były to Przedszkolaki z Polsko – Angielskiego Przedszkola House w Choszcznie. Podczas pobytu, maluchy mogły poznać wiele aspektów pracy leśników.

Zajęcia terenowe zaczęły się w miejscu, gdzie wszystko się zaczyna, czyli w szkółce leśnej. To właśnie tutaj ma początek nowe życie drzewa – to nasze „leśne przedszkole”. Goście mieli okazję przyglądać się różnym pracom jakie wykonuje się w szkółce leśnej. Największym zainteresowaniem cieszyło się deszczowanie sadzonek.

W kolejnym etapie, przedszkolaki udały się do Borowca. Na terenie Kwatery myśliwskiej, czekało na nich wiele atrakcji. Najmłodsi zbierali szyszki, układali puzzle z wizerunkami zwierząt, rozpoznawali zwierzęta. Udało nam się także zobaczyć zamieszkujące w pobliżu daniele oraz dziki.  Kolejną atrakcją była prezentacja samochodu patrolowo-gaśniczego. Pod czujnym okiem Pana kierowcy, każdy uczestnik mógł zrozumieć jak ciężko jest ugasić ogień i uchronić las przed pożarem.

Dzieci spędziły czas w otoczeniu pięknej przyrody, w sąsiedztwie pomnikowych dębów i pałacyku myśliwskiego z XIX wieku.  Chętnie słuchały przekazywanych informacji i angażowały się w zajęcia. Radość na ich twarzach była dla nas największym podziękowaniem.

/Tekst: Ilona Herba/

/ Zdjęcia: Ilona Herba i Julia Herba/