Lista aktualności Lista aktualności

Warsztaty rodzinne z PTTK

W sierpniu przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla rodzin wypoczywających w Stanicy Wodnej PTTK. Uczestnicy odkrywali fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych, oraz powiązania między człowiekiem i naturą.

Teren Nadleśnictwa Drawno jest malowniczo położony. Rokrocznie odwiedzają go rzesze turystów. Swoimi walorami przyciąga zwłaszcza rzeka Drawa i Korytnica, a nasze lasy kojarzone są z grzybobraniem. Tym razem odwiedzili nas rodziny zrzeszone w PTTK.  Jako miłośnicy sportu i wypraw krajoznawczych, chcieli poznać nasze Nadleśnictwo. Tematy zajęć dobrano tak, aby młodzież i ich rodziny poszerzali wiedzę i umiejętności objęte szkolnymi programami nauczania. Połączyliśmy wymiar poznawczy z dobrą zabawą.

Zajęcia przeprowadziliśmy w grupach. Dzięki umiejętności komunikacji i pracy w zespole rodziny rywalizowały ze sobą o zwycięstwo. Rozpoznawały gatunki drzew, zwierząt, oraz odpowiadały na pytania z zakresu leśnictwa. Te ostatnie szczególnie spodobały uczestnikom, wyczerpano pulę przygotowanych zagadek.

Zajęcia przebiegły w miłej, rodzinnej atmosferze. Wszyscy uczestników za swój trud został obdarowany drobna nagrodą – niespodzianką.

Cieszymy się, że podczas warsztatów wzbudziliśmy zainteresowanie naukami z zakresu leśnictwa i edukacji ekologicznej. Tego typu zajęcia uczą nas szacunku do świata przyrody i odpowiedzialności za jego stan.

/Tekst i zdjęcia: Ilona Herba/