Asset Publisher Asset Publisher

Akcja #sprzątamy w Nadleśnictwie Drawno

W ubiegły piątek, 20 września, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY, w każdym z 430 nadleśnictw w kraju sprzątano tereny leśne.

Nadleśnictwo Drawno wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Drawnie, sprzątało tereny leśne wzdłuż 3 tras:

Trasa nr 1 – Drawnik – Kwatera Myśliwska w Borowcu

Trasa nr 2 – Stadion MKS w Drawnie – Miejsce odpoczynku „Harcówka”

Trasa nr 3 – Kol. Pszczewko – Miejsce biwakowania „Drewniany Most”

Akcja rozpoczęła się o godzinie 11:30. Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, wraz z ich opiekunami dotarli do punktów rozpoczęcia zaplanowanych tras.

Czekali tam na nich pracownicy Nadleśnictwa, którzy przybliżyli uczestnikom narastający problem pozostawiania śmieci w lasach. Podkreślili konieczność regularnego sprzątania terenów leśnych, celowość przeprowadzanych akcji zbierania śmieci. Lasy które są dla nas miejscem odpoczynku i rekreacji zdecydowanie nie powinny być zaśmiecane.

Uczniowie z ogromnym zapałem sprzątali tereny leśnictw Borowiec, Zdanów, Drawa. Zwieńczeniem ciężkiej, wspólnej pracy było ognisko i drobny poczęstunek.

Wspólnie zebraliśmy około 3 m 3 śmieci. W akcji wzięło ponad 100 osób – uczniowie Szkoły Podstawowej w Drawnie wraz z wychowawcami, oraz kilkunastu pracowników Nadleśnictwa Drawno.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz ich ogromne zaangażowanie.

Cieszymy się, że młodzież, dała wszystkim dobry przykład, jak należy dbać o nasze środowisko.

 

/Tekst: Julia Paszkiewicz/

/Zdjęcia : Ilona Herba, Julia Paszkiewicz, zasoby Szkoły Podstawowej w Drawnie/