Asset Publisher Asset Publisher

Ćwiczenia alarmowe w Nadleśnictwie Drawno

W dniu 21.05.2018 r. na terenie Nadleśnictwa Drawno odbyły się ćwiczenia taktyczno-zgrywające o kryptonimie ,,DELTA LAS 18’’ , które miały na celu przećwiczenie akcji przeciwpożarowej i koordynację działania służb w przypadku dużego pożaru lasu zarządzone przez KW PSP w Szczecinie.

Zadanie polegało na zlokalizowaniu i ugaszeniu około 1ha lasu przy punkcie Nowa Korytnica pożar w oddziale 36 i 37 l. Międzybór.

W ćwiczeniach udział wzięło 14 zastępów Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych z 3 powiatów: choszczeńskiego ( JRG Choszczno, OSP Drawno, OSP, Bierzwnik, OSP Krzęcin), wałeckiego ( JRG Wałcz, OSP Mirosławiec, OSP Tuczno, OSP Szwecja), drawskiego (JRG Drawsko Pomorskie, OSP Czaplinek, OSP Kalisz Pomorski, OSP Ostrowice ), łącznie 52 osoby oraz samochód patrolowo-gaśniczy i pracownicy Nadleśnictwa Drawno. Na ćwiczeniach obecni byli obserwatorzy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie którzy byli jednocześnie autorami założeń taktycznych. Po wykonanych ćwiczeniach uczestnicy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami przy wspólnym ognisku.

/tekst i zdjęcia: Wojciech Gdaniec