Lista aktualności Lista aktualności

Wakacje u siebie cz. I

Dnia 19 sierpnia w ramach projektu  realizowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Wakacje u siebie" pracownicy Nadleśnictwo Drawno leśniczy ds. szkółkarstwa – Ilona Herba oraz  odpowiedzialny za patrolowanie i gaszenie pożarów - Tadeusz Tomczak, zorganizowali lekcję edukacyjną na terenie Nadleśnictwa.

Na początku spotkania 16 najmłodszych mieszkańców sołectwa Barnimie zapoznało się funkcjonowaniem punktu alarmowo – dyspozycyjnego. Dowiedzieli się jak istotnym zagrożeniem dla lasu jest ogień i w jaki sposób można nad nim panować.  Goście mieli okazję wejścia na wieżę obserwacyjną , gdzie zapoznali się z zasadami monitoringu p-poż.

Następnie najmłodsi udali się na krótki spacer po szkółce gdzie l-czy ds. szkółkarstwa opowiedział im o swojej pracy. W trakcie pobytu dzieci wzięły  udział w grach i zabawach : między innymi w wyszukiwaniu na zielonym ugorze podobizn pędraków  oraz w rozpoznawaniu tropów zwierząt leśnych. Dzieci poznały także zasady działania sprzętu gaśniczego. Wykorzystując jesienną porę roku , goście mieli możliwość  zbioru „darów lasu" oraz wykonania z nich drobnych pamiątek . Na wytrwałych  czekało ognisko i kiełbaski.

                                                                                     / Tekst i zdjęcia Ilona Herba/